Historia Firmy

Od powstania firmy „Wektor” w 1991 roku prowadzona działalność ma na celu obniżenie emisji CO2 do atmosfery przez produkcje urządzeń wytwarzających ekologiczny opał z biomasy i spalanie go w energetyce zawodowej, elektrociepłowniach, ciepłowniach oraz indywidualnie w gospodarstwach domowych.

WEKTOR produkuje linie do produkcji brykietu i pelletu z biomasy rolnej i leśnej, w której podstawowym urządzeniem jest brykieciarka mechaniczna mimośrodowo-tłokowa BT60.

Przez ponad dwudziestoletni okres działalności nasi konstruktorzy i technolodzy wprowadzali zmiany doskonalące prasy brykietujący.
 

1987

Skonstruowanie i wyprodukowanie brykieciarki BT-60 produkcja brykietu z trocin Ø 50 i 60 mm

2004

Zmiany konstrukcyjne i możliwość produkcji brykietu ze słom, siana i traw Ø 65 - 67 mm

2010

Możliwość produkcji dużego pelletu ze słom Ø 17-20 mm

2012 - 2016

Możliwość produkcji małego pelletu ze słom w coraz mniejszych średnicach, aż do Ø 4-6 mm

Po wielu latach wyzwań i prób udało nam się stworzyć maszynę - Brykieciarkę Mechaniczną BT-60, która jest w stanie produkować brykiety i pellety z każdego rodzaju odpowiednio przygotowanej biomasy.

Nasza technologia umożliwia przetworzenia praktycznie każdego dostępnego na świecie rodzaju biomasy, zarówno na brykiet o średnicy od 50 do 70 mm, jak i pellet o średnicy 7-8 mm, 11-13 mm lub 17-20 mm.

Za pomocą brykieciarki BT-60 można produkować brykiet ze słom zbożowych i trocin, ze słonecznika, torfu, ligniny, słom rzepakowych, kukurydzianych, sojowych, siana, traw, zrębek, roślin energetycznych (np. miskantus), łuski ryżowej, węgla brunatnego i drzewnego, sadzy po pirolizie opon, kartonu, makulatury, suszu z produkcji przetworów owocowych i warzywnych itp.

Nasza oferta skierowana jest zarówno dla inwestorów indywidualnych, jak również dużych firm, rolników, tartaków, sadowników, plantatorów palm olejowych i oliwek, producentów mebli i paneli podłogowych oraz wszystkich tych, którzy potrzebują zagospodarować odpad pochodzenia rolniczego lub leśnego.

 

 

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam sięKorzystanie ze strony internetowej www.wektortorun.com oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.